Nauka pływania dla niemowląt | zajęcia grupowe – OnTheWay

Zapisy pod numerem telefonu 662 262 365
biuro.siedlce@on-the-way.pl

Grupowa nauka pływania dla niemowląt i dzieci do 5 lat w Siedlcach

Od kilku lat prowadzimy zajęcia nauki pływania dla niemowląt i małych dzieci. W Siedlcach dopiero uruchamiamy nasz pierwszy kurs. Zajęcia są dedykowane dla dzieci od 3 miesiąca życia i starszych.

Kurs jest prowadzony w formule 10-12 półgodzinnych zajęć, odbywających się co tydzień, a w zajęciach biorą udział rodzice z dziećmi.

Gdzie odbywają się grupowe lekcje pływania dla niemowląt w Siedlcach?

Lekcje pływania niemowląt i małych dzieci prowadzimy na basenie należącym do przedszkola Bajkowa Wyspa w Pruszynie Pieńkach, który znajduje się 9 minut od centrum Siedlec. Basen jest bardzo kameralny, co zapewnia dogodne warunki oswajania się z wodą dla maluszków i nieco starszych dzieci.

Jak zapisać niemowlę na grupowe zajęcia z pływania?

Aby zapisać się na naukę z pływania, należy się z nami skontaktować najlepiej wysłać SMS z następującymi informacjami: miejscowość, wiek dziecka i adres e-mail lub telefonicznie pod numerem telefony – 662 262 365. Następnie zostaną udzielone szczegółowe informacje na temat możliwych terminów i godzin zajęć. Planowo zajęcia odbywają się w soboty w godzinach przedpołudniowych. Grupy trwają po 30 min, a dzieci są podzielone wiekowo.

Jak wygląda lekcja pływania w grupie niemowląt?

Zajęcia trwają 30 min, rodzice w raz z dziećmi instruktorem są w wodzie. Na każdych zajęciach towarzyszą nam zabawki, a zajęcia są prowadzone w formie zabawy, tak żeby zachęcić małych pływaków do aktywnego uczestnictwa i jednocześnie oswoić ich z wodą. Efektem ubocznym jest oswajanie z wodą rodziców, bez nich nic by się nie udało <3

Nauka pływania dla niemowląt - zajęcia grupowe

Olbrzymi wpływ na to jak dzieci reagują na wodę ma stosunek do wody rodziców. W związku z tym zajęcia polegają na współpracy instruktora z rodzicem i pokazaniu dzieciom, że woda to świetna zabawa i nie należy się jej bać, ale trzeba uważać. Z aktywności w wodzie płynie wiele korzyści:

  • pływanie to doskonała aktywność fizyczna rozwijająca siłę mięśni, koordynację ruchową i umiejętności motoryczne u niemowląt i dzieci;
  • nauka pływania stymuluje rozwój mózgu dziecka poprzez połączenie percepcji ruchowej i skoordynowanych ruchów. Dzieci uczą się skupiać i koncentrować;
  • kształtowanie relacji: nauka pływania jest również doskonała do kształtowania relacji między dziećmi i ich rodzicami lub opiekunami. Wspólne spędzanie czasu w basenie wzmocni emocjonalną więź między dzieckiem a dorosłym;
  • dzieci uczące się nowych umiejętności, takich jak pływanie, mogą zwiększyć swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości.

W jakim wieku można uczyć dziecko pływania?

Naukę pływania można zacząć już od 3go miesiąca życia. Kluczowym wyznacznikiem jest moment kiedy maleństwo samo dźwiga głowę. Im wcześniej zaczniemy przygodę z wodą tym dziecko w przyszłości będzie się lepiej w niej czuło i będzie miało lepszą koordynację ruchową. Rodzice chodzący na basen ze swoimi pociechami już od najmłodszych lat, zauważają że ich pociechy na etapie w przedszkola mają dużo lepszą koordynację niż ich rówieśnicy.

Jakie są inne opcje nauki pływania w Siedlcach?

Oprócz nauki pływania niemowląt oferujemy zajęcia indywidulane i grupowe dla dzieci i dorosłych. Zajęcia z dziećmi starczymi niż 4-5 lat odbywają się już bez uczestnictwa rodziców. Natomiast zajęcia dla dorosłych są zorganizowane w formie ćwiczeń w wodzie z elementami nauki pływania. Wszystkie zajęcia odbywają się na basenie w Pruszynie-Pieńki należącym do Przedszkola Bajkowa Wyspa.

Zapisy pod numerem telefonu 691 822 909
biuro.siedlce@on-the-way.pl

nauka pływania dla dzieci i dorosłych, mińsk mazowiecki, warszawa, siedlce

bądźmy w kontakcie

Skontaktuj się z nami już teraz